contact@aurenis.cz

6 základních tvarů náušnic

Náušnice lze vybírat podle jejich tvarů a motivů, nejen podle typu ženy. I když skloubení obou je cesta k dokonalosti…

Po sérii článků o náušnicích podle tvaru obličeje a náušnicích dle tónu pleti přinášíme doplnění o nejčastějších tvarech samotných náušnic. Protože ani tvar obličeje není absolutně omezující pro hrátky s tvary náušnic, fantazie má přednost!

1. VISACÍ NÁUŠNICE

Podle nás jsou visací náušnice fakt bomba a pro ty z vás, které si nevěří, že by je takzvaně unosily, doporučujeme pořídit si aspoň jedny ocelové visací náušnice. Není to velká investice, vydrží vám díky odolné oceli celý život a uvidíte, že příležitostí pro jejich nošení budete mít nakonec dost. Visací náušnice mohou být jak velice výrazné a extravagantní, tak decentní a elegantní, z oceli, bižuterie i stříbra.

2. NÁUŠNICE PECKY

Jednoduchý tvar pro ženy, které raději upoutají pozornost náramkem či náhrdelníkem a náušnice jsou pro ně jen doplňující šperk. Nebo také pro ty, které se ještě neodhodlaly k větším experimentům v oblasti náušnic. Náušnice pecky mají naštěstí tolik variant, že nikdy nebudete vypadat jako každá druhá, stačí si jen vybrat. Pokud potřebujete něco téměř nenápadného, co ale přesto podtrhne váš obličej, nabízí se jednoduché náušnice kuličky bez zdobení v ocelové nebo pozlacené barvě. V případě, že přemýšlíte o malých náušnicích, které přesto přitáhnou pozornost, vybírejte ve variantách zdobených kamenem, třeba i barevným, nebo klidně i náušnice s perlou.

3. NÁUŠNICE TVAROVANÉ JAKO SRDÍČKA NEBO KYTIČKY

Dalším možným zpestřením jsou náušnice srdce a květiny. Vždy vám dodají romantický look, v méně zdobné variantě ale nebudou působit nevhodně ani při sportu. Náušnice květiny a srdce bývají většinou spíše malých velikostí, ale s kamenem nebo jiným dekorem umí také udělat velkou parádu. A malé či mladé slečny, které mají obecně v oblibě srdíčka, budou nadšené z varianty ozvláštněné pohádkovým motivem.

4. NÁUŠNICE KRUHY

Na našem blogu už jsme zmiňovali, že kruhové náušnice vládnou, tak tu máme malou ukázku pro ty, které nechtějí příliš experimentovat s tvary, že i s oblibou pouze jednoho, například kruhového, tvaru náušnic můžete být pořád pestrou ženou. Kruhové náušnice se dokáží skoro kouzelně přizpůsobit všem tvarům obličeje, ženy si tento tvar víceméně korigují pouze velikostí kruhu, popřípadě jeho šířkou. Speciální podkategorií kruhů jsou pak náušnice kroužky, ty už opravdu není důvod vyřadit ze šperkovnice, sluší takřka všem. Jak vidíte, kruhy můžete zvolit ve variantě zajímavě dekorované kamínky, v klasické jednoduché verzi nebo jako již zmiňované praktické kroužky.

5. ZVÍŘECÍ TVARY NÁUŠNIC

V oblíbeném kočičím tvaru pořídíte náušnice Hello Kitty, kdo chce jiný zvířecí motiv, vybere si třeba náušnice motýlky z oceli nebo rozkošné motýlky ve stříbře. Zvířecí motivy jsou příjemným osvěžením, nicméně se spíše hodí k mladším ženám a dívkám. Po čtyřicítce už zvířecí náušnice mohou působit nechtěně infantilně, i když i tady záleží na konkrétní osobnosti.

6. SPECIÁLNÍ TVARY NÁUŠNIC

Mimo uvedené kategorie je možnost vybrat si i jiný neobvyklý tvar náušnic. Často jsou tvarově nejzajímavější kousky k vidění mezi bižuterií, ale i ocelové náušnice se dnes vytváří v různých inovacích. Popřípadě se poměrně často používaný tvar, jako je například trojúhelník, doplní perlou a opět vznikne neotřelá kombinace. Pokud vás výše zaujal květinový tvar, ale potřebujete něco mnohem výraznějšího, tak složením několika květin vznikly nádherné visací náušnice, které vás jistě uspokojí. A když jsme u rostlinné říše, za zmínku stojí i spojení několika lístečků do náušnicového skvostu. Velice zajímavě vypadajícím tvarem je také zaoblený kříž.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post