contact@aurenis.cz

Dárek za porod

porod

No tak chlapi, přece víte, že za takový jedinečný počin, jako je porození dítěte, si vaše žena zaslouží pozornost v podobě šperku! A pokud to nevíte, tak vám to právě říkáme. 😉

Že bych to vyřešil kyticí?

Někteří muži nosí ženě místo šperku květiny. Což o to, kytka ji potěší určitě také, ale… například ve vedrech to může být lehce ošidné. Kytice může zvadnout klidně už do druhého dne. Není proto lepší jí dát něco, co jí vaši pozornost bude připomínat déle? A nejlépe navždy? A to nás opět vrací k tomu, proč se staly tradičním poděkováním novopečené mamince právě šperky. Když tedy opomeneme častý argument tatínků, že ženě už dali dar největší – dítě. To je sice také pravda, ale funguje to spíš jako hospodský žert než reálně vnímaná odměna. 🙂

Jaký šperk tedy vybrat?

Obecně je ideální šperk z oceli nebo stříbra, popřípadě zlata. Záleží také na tom, zda vaše žena nosí šperky ve zlaté barvě, nebo stříbrné. Podle toho vybírejte šperk i vy, na experimenty není vhodná doba. 🙂 Šperky z chirurgické oceli jsou v různých barevných provedeních, takže správný odstín mezi ocelovými ozdobami najdete vždy. Rovněž stříbrné šperky jsou i v pozlacené variantě. A pokud chcete šperk s kamenem, ale místo investice za drahokamy raději pořídíte něco pro miminko, pak jsou tu nádherné kameny Swarovski. Vybrali jsme pro vás tři nejoblíbenější kategorie šperků, které nosí tatínci do porodnice.

Prsten

Z pohledu tradice je nejčastějším šperkem darovaným k příležitosti porodu prsten. Možná jste už od nějaké ženy slyšeli, jak vyjmenovává: toto je snubní prsten, toto je zásnubní prsten a toto je prsten za porod. Určitě se hodí prsten, který bude trochu odlišný od zásnubního, aby žena neměla dva téměř stejné. Neměl by být příliš masivní a pestrobarevný, aby ho nemusela často sundávat. Ženy totiž příliš řeší, zda jim šperky ladí s oblečením. V našem e-shopu pro vás máme připraveného i malého pomocníka pro výběr velikosti prstenu.

Náušnice

Dalším nejčastějším šperkem darovaným k porodu jsou náušnice. Nemusí být vyloženě decentní, na rozdíl od prstenu je běžné, že náušnice (i ty darované za porod či nějaká jubilea a podobně) se střídají. Ovšem bižuterní či vyloženě extravagantní kousky se zrovna k tomuto účelu nehodí. Jestli vaše žena ale náušnice nenosí, nebo dokonce ani nemá propíchnuté ušní boltce, pak pokračujte dále.

Řetízek

Řetízek nebo náhrdelník z oceli jsou dalším velmi oblíbeným dárkem. Když má žena prstenů už hodně a náušnice nenosí, tak bude určitě nadšená ze šperku na krk. Řetízek lze doplnit i přívěskem, můžete tak být originální a přijít s neotřelým šperkem. Náhrdelník může být klidně výraznější, tak jako tak nebývá nošen denně. Můžete tedy vybrat úchvatný a jedinečný náhrdelník z chirurgické oceli pro zvláštní příležitosti.

Kdy je vhodný čas šperk „vytasit“?

Ideální je předat šperk ženě ještě v porodnici, nejlépe hned po tom, co se trochu „otřepe“ z proběhlého porodu. Další možností pak je předat jí slavnostně šperk poté, co se vrátí s miminkem domů. Pokud nejste v nakupování šperků zběhlý a bojíte se sám něco vybrat, nekažte si radost z miminka obavami (ač možná planými) z výběru šperku. Pořád platí, že šperk je to pravé ořechové. Ale i v provizorním provedení v podobě dárkového poukazu se to počítá!

Přejeme, ať se vámi vybraný šperk líbí. Z takové milé pozornosti bude jistě každá žena dojatá.

Děkujeme všem pozorným tatínkům!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post