contact@aurenis.cz

Dětské náušnice nejen pro miminka

Dětské náušničky musíme vybírat se zvláštní pečlivostí. Ne všechny náušnice jsou totiž pro miminka zrovna vhodné a našim slečnám chceme také dopřát komfort, krásu, luxus i jedinečnost. Ať už se tedy jedná o první dar na cestě životem, potěšení pro malé princezny nebo ozdobu pro slečny, vždy se vyplatí se v nabídce dětských náušnic nejdříve lehce zorientovat.

Pár obecných rad ohledně dětských náušnic se může hodit!

Materiál dětských náušnic – zlaté, stříbrné nebo z chirurgické oceli?

Pokud dnes volíte značkové dětské náušnice, např. Cutie Jewellery nebo Tribal, pak máte téměř jistotu, že jsou vyráběny z prvotřídních materiálů, které nedráždí dětské ucho ani u novorozeňat. Záleží tedy na Vás, zda chcete investovat do dražších zlatých náušniček ze žlutého či bílého zlata, nebo přihlížíte i k ceně – pak jsou dostupnější ocelové a stříbrné dětské náušnice. O pravých zlatých se traduje, že jsou antialergické a nehrozí žádná reakce v místě vpichu. Dnes již ale na stejné, ne-li vyšší příčce stojí také chirurgická ocel, která už ze svého názvu prozrazuje, že je i pro citlivé dětské ouško naprosto vhodná a bezpečná.

U stříbrných náušnic pro miminka se někdy můžete setkat s varováním, že stříbro jako kov může vyvolat nějakou reakci. Skutečnost je dnes ale taková, že zvláště po nastřelení náušnic Vám pediatři doporučují zanechat v oušku bioplast minimálně po dobu 6 týdnů, ale i déle, aby se dírka dokonale zahojila a připravila na styk s kovem. Pak už je většinou jedno, zda zvolíte zlato, stříbro či ocel, pokud Váš potomek vyloženě nezdědil alergii na nějaký daný typ kovu či kovy obecně. Existují ovšem i jedinci, kteří nesnesou ani tolik opěvované zlato.

Nastřelení náušnic, nebo propíchnutí jehlou?

Ačkoli někteří tuto otázku v dnešní době považují již za zbytečnou, nesetkáme se automaticky s možností nastřelování náušnic u všech pediatrů. I když se podle některých nejedná o příliš bolestivý úkon, nastřelení má oproti propíchnutí v rychlosti provedení i množství pláče jednoznačně navrch. Nejdéle u nastřelování náušnic vlastně trvá jen označení bodu vpichu fixem, samotný vpich je pak otázkou pár vteřin. Do dětského ouška se jednoduše hned při nastřelení dostanou i plastové náušničky, které splňují ty nejpřísnější hygienické požadavky a které dnes již velmi pěkně vypadají (zvolit můžete kytičky či jiné vkusné s barevnými kamínky). Jejich následná výměna za ty pravé náušnice se stavá pouze krásnou slavnostní chvílí. Samozřejmě je nutné místo vpichu vždy pečlivě kontrolovat a případně opakovaně dezinfikovat po dobu několika týdnů.

Velikost, tvar a zapínání náušnic pro miminka a pro slečny

Pro novorozená miminka se doporučují menší velikosti, tedy klasické dětské náušnice s oblými hranami a bezpečnostní pojistkou. Jedná se o zavírání náušnic ve formě dětské brizury, tedy klasického háčku, který se ale zapíná namísto vzadu vepředu. Tento bezpečnostní zámek pak nezadrhává o oblečení a slouží proti ztrátě náušnic, tedy samovolnému rozepnutí. Je ale možné zvolit také dětské náušnice se zapínáním na puzetu či šroubovací, ty ovšem častěji volíme až u větších slečen. Pro ty jsou krásnou ozdobou také náušnice větší s afroháčkem nebo menší kroužky z chirurgické oceli, které mají většinou zapínání do vidličky – jaké zvolit zapínání náušnic. Zda již pak preferujete kytičky, motýlky, berušky, kuličky, hvězdičky nebo náušničky s perlou. zirkony či krystaly Swarovski Elements, to už je otázkou osobního vkusu či barevného ladění.

Stříbrné dětské náušnice Cutie Kids Jewellery už pro miminka

Mezi stříbrnými rhodiovanými dětskými náušnicemi můžete vybírat náušnice už pro miminka s perlou, a to bílou, zlatou, růžovou, meruňkovou nebo světle šedou. Každá z barviček má své kouzlo a lze přihlédnout také k barvě očí novorozence. Vězte ale, že barva očí se může po několika měsících života ještě trochu změnit. Některé perlové náušničky jsou zdobeny také krystaly Swarovski Elements, tedy kamínky světové značky. Všechny dětské náušnice značky Cutie jsou dodávány v luxusní dárkové krabičce tvaru pyramidy s logem Cutie Silver Pearls.

Dětské náušnice z chirurgické oceli značky Tribal či Coquette

Cutie dětským náušnicím konkuruje silně také značka Tribal, která se zaměřuje také na již větší princezny. Těm nabízí zajímavější tvary i velmi pestrou škálu barev. Ať už si vyberete do uší malé pecky nebo kuličky či kroužky, budete překvapeni množstvím různých odstínů třpytících se krystalů – světle, tmavě modré, červené, růžové, fialové, zelené, černé, čiré či duhové.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post