Proužek

Jak nosit výrazný náhrdelník

od Renáty Havelkové (15. 7. 2014)


úvodní fotografie

Pro mnoho z nás je šperk každodenním doplňkem, bez kterého neodcházíme z domu. Většinou jde o jemný šperk, o kterém víme, že se hodí ke všemu a pozvedne naši krásu. Když ale přijde na velké, odvážné kousky jako výrazné náhrdelníky, mnoho z nás si neví rady, jak je kombinovat a nakonec se v nich necítíme dobře. Trošku škoda, protože i s výraznými šperky si lze užít spoustu zábavy. Jak tedy na výrazný náhrdelník?

Jednoduchý zbytek outfitu

Aby se výrazný šperk „nebil“ s výraznými vzory nebo složitými střihy, jako jsou volány, mašle a podobně, je třeba zvolit jednoduchý outfit, který bude vedle výrazného náhrdelníku hrát spíše vedlejší roli. Jde-li o outfit na den, bude se výborně hodit jednobarevné bavlněné tričko. Pokud se chystáte na večerní akci, zkuste malé černé šaty.


Vyčesané vlasy

Aby šperk vynikl, není dobré zakrýt ho vlasy nebo mu ubírat na efektnosti složitým účesem. Výborně se hodí drdol nebo vysoko vyčesaný culík. Do účesu už žádné ozdoby nepřidávejte.


Sladěné barvy

Sladěná barva oblečení s barvou náhrdelníku se postará o to, že i velký výrazný náhrdelník bude působit jako přirozená součást outfitu. Pokud se ale nebojíte experimentovat, pohrajte si s komplementárními barvami, například oranžovou doplňuje modrá, tmavě fialovou žlutá a tyrkysovou světle fialová.

Buďme tedy odvážné alespoň někdy a nechme náhrdelník hrát prim!Mohlo by se vám líbit...