blog-clanek-header-default kopie

Levné zásnubní prsteny

(24. 4. 2017)


zásnubní prsteny z oceli

Ten den, kdy muž ženě vyzná, že s ní chce sdílet zbytek života, je pro všechny zúčastněné nezapomenutelný. Žádost o ruku má v našich končinách poměrně tradiční pojetí. Ne vždy muž poklekne, ne vždy je to u nějaké speciální příležitosti. Ale jedna věc je stejná ve všech případech: vždy muž žádá ženu s prstýnkem.

levný ocelový prsten zásnuby, picjumbo.com       

Tradiční prstýnek

 

Je to tak. Ať už žádost o ruku probíhá jakkoli, zásnubní prsten je v podstatě „podmínkou“. Stane se, že žádost o ruku někdy proběhne jako spontánní akce, a prstýnek není v tu chvíli k dispozici. Ale i tak pak muži dokupují prsten dodatečně. Bez zásnubního prstenu to zkrátka není ono. Někdy je prsten schovaný v dezertu, nebo třeba plave na dně skleničky se šampaňským a někdo jej má klasicky přichystaný v krabičce. Dle tradice by to ale vždy mělo vyústit v to, že muž ženě zásnubní prsten navlékne na prsteníček levé ruky.

 

Zásnuby vás nemusí zruinovat

I když to bez zásnubního prstenu nejde, neznamená to, že to musí být největší položka vzhledem k předpokládané svatbě. Spousta párů lpí na tomto tradičním zásnubním rituálu, ale zároveň chápou, že to je jen symbolické. A raději investují do bombastického svatebního obřadu pro rodinu a přátele nebo do pohádkové svatební cesty. U zásnub jde přece jenom o jakési gesto, takže zásnubní prsteny z chirurgické oceli mohou být tou pravou volbou. Levný prstýnek z oceli vypadá také nádherně a ušetřené peníze tak ženich a nevěsta mohou investovat jinak. Levné prsteny z chirurgické oceli jsou zkrátka ideální, když chcete výjimečný šperk a zároveň dostatek peněz na (po)svatební veselí. Nehledě na skvělé vlastnosti chirurgické oceli samotné.

    levný ocelový prsten z lásky vhodný k zásnubám, picjumbo.com

  

Jaký je ten „správný“ zásnubní prsten?

Tradičně se jako zásnubní prsten používá jednoduchý prsten s jedním kamínkem. Ale není to striktní pravidlo, záleží samozřejmě i na konkrétním páru. Zásnubní prsteny mohou být ze zlata, stříbra i chirurgické oceli. Málokdy se pro tuto příležitost volí bižuterie. Zpravidla je to ale prsten s kamenem či kameny, většinou bílé barvy. Pro představu vám ukážeme pár variant levných zásnubních prstýnků. Velmi luxusně vypadá zásnubní prsten z pozlacené oceli, ale kdo chce být originální, klidně zvolí prsten s květinovým vzorem. Hlavní je, aby vaše vyvolená řekla ano. 

levný zásnubní prstýnek s kamenem pozlacená chirurgická ocel zásnubní prsten s kamínkem, zirkonem, chirurgická ocel ocelový prsten zásnubní levně, se zirkonem, chirurgická ocel ocelový zásnubní prsten s kytičkou, kamínky, bílý

A pokud si nejste jisti správným rozměrem prstenu, můžete se inspirovat v naší poradně, jak zjistit správnou velikost prstýnku.

Hodně štěstí k Vašemu „Ano“!

levné prstýnky na zásnuby z chirurgické oceli