Přívěsky srdce

(25. 1. 2017)


srdce

Srdce – dva zrcadlově stejné oblouky, které se k sobě vinou... Toť znamení lásky a hlubokých citů již po staletí ve dvou jednoduchých liniích, jež skrytě mohou být dvěma k sobě se vinoucími osobami. Srdce – nejdůležitější lidský orgán, sídlo citů. Profláknutý symbol lásky, který přežil tisíce let. Srdíčka zdobila fresky a vázy z 2. tisíciletí před naším letopočtem a zdobíme se jimi doposud, na cennostech, špercích i oděvech.

Srdce ve špercích

Srdce jako symbol lásky nemuselo dlouho čekat na to, aby se dostalo k drahým kovům, ozdobným předmětům a ženám. Ba naopak na špercích všeho druhu se zabydlelo jako jedno z prvních. Není divu, okouzlující ženy dostávaly dary se srdcem od svých mužských protějšků. Ti si tak získalali jejich přízeň a ideálně i jejich lásku.

Srdce se proto ryla do zlata, stříbra, dřeva, hlíny, kamkoli. Dnes si srdce ve špercích tykají i s chirurgickou ocelí. Srdce se dostala se na přívěsky, do náhrdelníků, náušnic, na náramky, do medailonků s fotkou či jménem, jednoduše všude tam, kde mohou krášlit lidské tělo a upomínat na nejhlubší lidský cit.

Nestárnoucí přívěsky srdce

Malé srdíčko v podobě dárku pro milovanou osobu se v první řadě spojovalo s milenci. Aby ne, začalo to přece u Adama a Evy. Prý se tehdy inspirovali listy břečťanu či fíkovníku, neznalí křivek skutečného srdce anatomického. Dárky od srdce se pak ale tradovaly z generace na generace a kromě lásky milenecké znamenaly srdcové přívěsky i lásku mateřskou, otcovskou, rodičovskou, prarodičovskou, obecně lásku k svému bližnímu.

Malé srdíčko, velké srdce nebo dvojitá srdíčka?

Přívěsek srdíčko se hodí jako dárek k narozeninám, na Valentýna, výročí či jej můžete věnovat jen tak, jako pozornost kdykoli přes rok. Srdce mají různou velikost a gramáž, v oblibě jsou zejména přívěsky ze stříbra a chirurgické oceli. Mezi ocelovými přívěsky srdce najdete i přívěsky pro dva – značkový přívěsek srdce Tribal pro páry. Nosí ho oba dva jako náhrdelník, každému partnerovi je určena jen jedna část srdce na znamení, že k sobě oba dva patří. Malá srdíčka oceníte zase jako dárky pro děti.

 přívěsek srdce pro dva, pro páry, partnerský, chirurgická ocel, značka Tribal, levněstříbrný přívěsek srdce, stříbro, krystal Swarovski elements, kamínky, růžovýocelový přívěsek srdíčko, zámek na klíč, vhodný na náramek, mobil, náhrdelník přívěsek dvojitá srdíčka se zirkony, Tribal, značkový, zirkony, náhrdelník srdce

 

Atypické srdce

Mezi našimi šperky najdete také dvojitá srdíčka se zirkony a zajímavým zdobením nebo přívěsek s dvojím významem. Takový dvojvýznam skrývá v sobě například přívěsek srdíčko v zámku Tribal z chirurgické oceli. Může znamenat srdce na zámek, k němuž má přístup pouze osoba vlastnící klíč, nebo poklad lásky samotný ukrytý pod zámkem, anebo tajnou lásku. Dvojitá srdíčka nebo krásné barevné srdce z krystalu Swarovski najdete také mezi stříbrnými přívěsky srdce.

Nechte lásku promlouvat srdcem!