Ano, obecně bižuterie platí za levný kov, to nepopíráme ani ji s drahými kovy nesrovnáváme. Chceme jen upozornit na to, že i mezi šperky z bižuterie mohou být rozdíly a že nejde vždy jen o pouťová cinkrlátka. Hezké bižuterní šperky rozeznáte od skutečných levných cetek hned při pohledu na jejich propracovanost do všech detailů, podle povrchové úpravy šperků a také způsobu zdobení.
Bižuterii většinou tvoří nápaditější a zdobenější šperky, to všichni víme, ale kvalitní šperky jsou vždy velmi detailně propracované. Jsou třpytivější a blýskavější. Bižuterie neznamená jen dlouhé nápadné náušnice, kterými se žena ověsí jak vánoční stromeček a pak vypadá jako od kolotočů, mohou to být i decentní kousky. Malé, leč blýskavé, vkusné a nepřehlédnutelné! Pak už zbývá jen umět bižuterní šperky správně nosit.
Rozhodně si ale nepředstavujte pod bižuterií vždy laciná pouťová cingrlátka. Kvalitně zpracovaná bižuterie vás překvapí svým pěkným zjevem, neméně pak svou příjemnou cenou.
Výhody i nevýhody bižuterie
Bižuterie je oproti chirurgické oceli zkrátka měkčí kov, s kterým se dá lépe pracovat. U chirurgické oceli nelze vždy jít do drobných detailů či záhybů. Bižuterie dovoluje skloubit různé dezény i materiály, kůži nevyjímaje. Originální designové kombinace bižuterie jsou bezesporu její obrovskou výhodou.
Bižuterie na Aurenisu je prvotřídní kvality, poznáte to podle toho, že je precizně zpracovaná. Rhodiování povyšuje naši bižuterii na šperky vhodné i ke každodennímu nošení. Tím, že se bižuterní šperky rhodiují, vzniká povrchová úprava, která zvyšuje odolnost proti poškození. A naopak snižuje možné alergické reakce.
Nejčastější reakce na bižuterii bývají při nošení náušnic. Můžete přesto zkusit jiné kousky. Náramky a náhrdelníky z bižuterie bývají většinou bez reakcí. Stejně tak prsten z bižuterie nezpůsobuje většinou žádnou velkou neplechu. Případně se to dá řešit jen příležitostným nošením na speciální akce.
Nicméně můžeme s jistotou říci, že reakce na těle jsou proti jiné bižuterii, zpracované bez důrazu na kvalitu, minimální.
A něco málo k rhodiování
Když mluvíme o tom, jak je naše bižuterie speciální díky rhodiování, aspoň krátce vysvětlíme, o co se vlastně jedná. Rhodiování je antioxidační úprava, která zabraňuje například černání šperku. Rhodium je druh kovu, který můžete nanést na jakýkoli kovový i pokovený šperk.
Rhodium je nealergenní kov a přitom tvrdý a velmi lesklý. Použitím rhodia při povrchové úpravě bižuterie tak využijeme jeho skvělé vlastnosti, čímž vznikne jedinečná kombinace originálního designu a vysoké odolnosti. S touto úpravou vám šperky z bižuterie nejen vydrží mnohem déle, ale jsou také téměř nerozeznatelné od šperků z drahých kovů.
Bižuterii fandíme v každém ročním období
Bižuterní kousky se často volí na jednorázové příležitosti. Mohou být krásným doplňkem k letním šatům, častou volbou je bižuterie také v plesové sezóně. Určitě je dobrý nápad pořídit si nějaké barevné šperky z bižuterie i na podzim. Vše kolem nás se překrásně zbarvuje a my máme paradoxně sklon volit podzimní outfity v nevýrazných tónech. Blýskavá, barevná a neotřelá bižuterie to však může šmahem změnit. A pokud nebudete mít v deštivých dnech náladu hýřit barvami, můžete si zvolit třeba masivní bižuterní náramky s šedými či antracitovými kamínky. Bižuterie vypadá naprosto úžasně i v těchto zdánlivě nudných tónech. Oblíbeným módním hitem jsou také náramky z bižuterie, které drží na magnet. Jsou praktické a krásné.