contact@aurenis.cz

Jaké zapínání náušnic je pro Vás to nejlepší?

Existuje hned několik druhů zapínání náušnic, ať už se jedná o zlato, stříbro či chirurgickou ocel. Jaký druh zapínání náušnic si ovšem vybrat tak, abychom byli naprosto spokojení? Ne totiž každý z nich vyhovuje všem stejně, záleží na komfortu, způsobu nošení náušnic a v neposlední řadě také na Vašich vlastních dírkách v uších. Je ovšem nutné oprostit se také od všech předsudků, které se někdy k náušnicím obecně vážou.

Z hlediska zapínání náušnic je úplně jedno, jestli jsou náušnice vyrobeny ze stříbra, zlata či chirurgické oceli. To je na tom zcela nezávislé. U náušnic je naopak zásadní rozlišit, zda s nimi spíte, nebo je každý den obměňujete a znovu nasazujete.

Komfortní zapínání náušnic i na noc

Pro ničím nerušený spánek s náušnicemi všeho druhu, ať už jde o visací ocelové, kruhové náušnice či třeba kuličky, je nejlepší zvolit zcela klasické nebo francouzské zapínání. Čím se liší?

Klasické zapínání náušnic

Jedná se o nejrozšířenější typ zapínání náušnic, které je možno obohatit i pojistkou proti samovolnému rozepnutí a ztrátě. Většinou ale i bez pojistky náušnice velmi dobře v uchu drží, jednoduše se nasazují a zapínají se výhradně vzadu – lidově řečeno na háček, odborně na zapínací patent. S náušnicemi se dá krásně spát, nikde netlačí. Tenký závěs ovšem dírku v uchu nezakrývá, a je tedy nevhodný pro ty, kteří potřebují zakrýt neduhy po nošení těžkých náušnic, jako jsou například těžší pozlacené ocelové náušnice kruhy poseté čirými zirkony.

Francouzské zapínání náušnic

Obdobou klasického zapínání náušnic je tzv. francouzské zapínání ukončené rovněž tak na patent. I když patří k nejmladším typům zapínání, získalo si nesmírnou oblibu. Zpravidla zakrývají totiž dokonale ušní dírky, a to i ty lehce prověšené, protože závěs je umístěn níže přímo v náušnici a není tak vidět. Doporučuje se na celodenní nošení včetně spánku. Nikde netlačí a velmi dobře drží, pokud je stále nerozepínáte. To by se mohl patent ochodit a posléze uvolnit. Zapínací háček se dá ale i v tomto případě snadno spravit – znovu napružit. Stačí vyhledat odborníka.

Dětské zapínání náušnic

Oproti klasickému zapínání se to dětské liší pouze tím, že se patent zapíná vepředu na náušničkách. Někdy se tomu říká také dětská pojistka. Ve spánku netlačí, nezlobí a jen tak se nerozepne. Můžete se také setkat s názvem brizura, výhradně však u dětských náušnic či náušniček pro miminka. Zpravidla se holčičkám nasazují ve 3 měsících života, ale dnes už je to záležitost ryze individuální.

Zapínání do vidlice ve tvaru písmene V – typické pro náušnice kruhy

Pro velké náušnice kruhy se používá tzv. zapínání do vidlice ve tvaru písmene V. Nelekněte se, jedná se o malinkatou vidličku vzadu za uchem, do které se zacvakne tyčka náušnice provlečená uchem. Díky této vidlici náušnice z ucha nevypadnou a dá se s kruhy i spát. U malých kroužků se většinou tyčka zasazuje do miniaturní jamky, která simuluje funkci vidlice.

Náušnice určené k rychlé a časté výměně neboli „rychlozapínací náušnice“

Náušnice na šroubek či puzetu upřednostňují ženy, které jsou sportovně založené a náušnice před sportem vyndavají, či ženy, které mají na každý den a každou příležitost jiný šperk.

Zapínání náušnic na šroubek s balónkem

Obrovskou výhodou náušnic na šroubek s balónkem je rychlé a pevné zapnutí po pořádném dotažení balónku na šroubku a usazení náušnice v uchu. Jejich nositelky tvrdí, že se se šroubky i pohodlně spí, ale to už záleží na individuálním vnímání pocitu komfortu.

Zapínání náušnic na puzetu

Tento způsob zapínání na puzetu je ze všech nejrychlejší, nikoli vždy nejpevnější. Záleží totiž na tom, jak je puzeta pevná. Kovová bývá spolehlivější než umělohmotné špunty, proto je pravidelně kontrolujte. Rozhodně ale v noci konce náušnic v uchu většinu žen píchají a nepřispívají tak k pohodlnému spánku.

Afroháček

Africký háček se většinou spojuje vždy s visacími delšími náušnicemi a jednoduše se provleče ušním lalůčkem. Náušnice lze kdykoli podle potřeby rychle vyndat i nasadit. Délka háčku je prodloužená, aby náušnice z ucha nevypadávaly. Visací náušnice háček většinou přirozeně zatíží, a tudíž pěkně v uchu drží. Pro případ, že se chcete pojistit proti ztrátě náušnic, lze háček vzadu doplnit silikonovou gumičkou. Afroháček patří mezi velmi oblíbený typ zapínání náušnic nejen u bižuterie, ale i u chirurgické oceli či stříbra, protože manipulace s ním je velmi rychlá. Předpokládá se, že se visací náušnice s tímto háčkem na noc sundavají. Kromě těchto 7 způsobů zapínání náušnic je při výběru také vhodné myslet na to, jaký tvar obličeje máte či jaký účes u Vás momentálně frčí. Na toto téma se zaměříme již brzy v naší šperkařské poradně.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post