contact@aurenis.cz

Náušnice k trojúhelníkovému tvaru obličeje

earrings

Váš obličej vzdáleně připomíná tvar trojúhelníku. Výrazným prvkem je širší čelo, tváře máte úzké a bradu mírně špičatou. Tomuto typu se také moc hezky říká obličej do srdíčka. Základem kompozice bude vyvážení celku. Toho můžeme krásně dosáhnout právě správnou volbou náušnic.

Zkuste dvě jednoduchá pravidla při výběru náušnic

1. Přidejte objem dolní polovině obličeje

Vyladíte tak širší horní část. Náušnice budou ideálním pomocníkem. Klidně si můžete dovolit nápadité kousky z chirurgické oceli, stříbra či bižuterie, vlastně jsou žádoucí! Náušnice geometrických tvarů, náušnice kruhy i dlouhé visací náušnice.

Dopřejte si náušnice s neotřelým designem, váš obličej k tomu přímo vybízí. Nevybírejte však mezi náušnicemi, které se směrem dolů zužují. Efekt bude opačný, než jaký si přejeme.

2. Volte opticky jemné tvary

Trojúhelníkový obličej může mít ostřeji řezané rysy. Doporučujeme tedy náušnice bez ostrých hran. Vašemu obličeji lichotí náušnice oblých tvarů, kroužky, ovály, kapky, slzičky – zde opět tak, aby se zužovaly směrem nahoru.

Nebo zkuste zdobné náušnice s jemnými ornamenty. Váš obličej krásně zjemní.

Vyvarujte se pouze fádním náušnicím

Trojúhelníkový obličej vám dává při výběru náušnic docela volnou ruku. Jen málo typů pro vás není vhodných. Potřebujeme obličej trošku vyvážit dole, a toho dosáhneme s náušnicemi prakticky vždy. Jen se vyhněte náušnicím fádním, bez nápadu. Pak také takovým, které dělají obličej ve spodní polovině ještě užším. Takže pokud máte chuť experimentovat, směle do toho!

Vyvážená kompozice – souhra šperků s náušnicemi

Důležitý je celkový dojem vašeho outfitu. Ideální, vyvážená kompozice je taková, kde se mezi sebou nehádají šperky navzájem. Trio náušnice – náhrdelník – prsten z jednoho setu má dokonalý efekt.

Samozřejmě nemusíte mít vše z jedné kolekce. Pokud nepřebíjíte jeden šperk druhým, dají se krásně kombinovat různé klenoty z vaší šperkovnice. Když máte náladu na výrazné, poutavé náušnice, doplňte je jen jednoduchým ocelovým řetízkem a náramkem.

Toto doporučení rozšíříme na náš vzhled celkově. Sladit dohromady účes, šperky, oblečení, boty a doplňky může být oříšek. Elegance spočívá v jednoduchosti.

Zlaté pravidlo nejen pro výběr náušnic, ale šperků obecně

Zlatým pravidlem je jeden dominantní kousek. Může být podle nejnovějších módních trendů či nadčasová klasika, nebo extravagantní či v orientálním stylu. To už záleží na vaší povaze i náladě nebo příležitosti.

Ostatní prvky vašeho outfitu pak už jsou jednoduché a v jednotném stylu. Vsaďte na kvalitně zpracované základní šperky. K tomu si pak dopřejte příslovečnou třešničku na dortu. Nedostanete se tak do prekérní situace, kdy máte plnou skříň a šperkovnici, a přesto nemáte v čem jít.

Minimalistické oblečení kombinujte s výraznými náušnicemi.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post