contact@aurenis.cz

Náušnice, náhrdelníky, prostě šperky dle tónu pleti

aký jsem barevný typ? Letní, nebo zimní? Popelka, nebo Sněhurka? Ženy můžeme zařadit do skupin podle tónu pleti. Tato teorie je dokonce podrobně promyšlená. Možná se vám dosud zdálo, že to je jen formalita. Teď si ale ukážeme, že to může být šikovná pomůcka při výběru náušnic, náhrdelníků a vůbec šperků obecně.

Při určování barevného typu tónu pleti si pomáháme ročními obdobími.

Jarní typ

Pleť je světlá, dalo by se říci porcelánová. Vlasy od přírody světlé nebo do stříbrna. Oči modré, modrošedé, zelené nebo i hnědé, ale vždy světlých odstínů. Působí jemně a křehce. Z prvního setkání si odnášíte dojem víly. 

Jemné, něžné, vzdušné, lehounké náušnice a šperky

Podle tohoto klíče vybíráme i náušnice – něžné a jemné formy. Masivní nebo robustní šperky by působily hrubě až vulgárně.

Teplé zlatavé odstíny šperků, pozlacené náušnice nebo barevné přívěsky

Pro bílou až průsvitnou pleť nejsou ideální náušnice z chladného stříbra nebo bílého zlata. To kvůli celkovému chladnému dojmu ledové královny. Proto volíme raději materiál v teplém odstínu, nebo alespoň s podtónem teplé barvy. Šperky ze zlata, z klasického žlutého nebo s měděným podtextem, tzv. červené nebo růžové zlato. Výbornou a levnou variantou jsou také pozlacené náušnice z chirurgické oceli nebo ocelové šperky rose gold, kterých můžete mít i několik ta cenu jedněch zlatých.

Na špercích ovšem vyniknou hlavně drahokamy a kamínky. Doporučujeme ty s teplým nádechem. Nemusíme se bát barev. Zlatavý třpyt mohou mít krystalky různých barev.

Perly na náušnicích či náhrdelnících – bílé, smetanové, champagne či béžové

Ale ani bílou barvu nemusíme zatracovat. Bílá má mnoho odstínů. Co třeba náušnice a náhrdelník smetanové barvy? Pro slavnostní příležitosti se pak nejlépe hodí perly s krémovým nádechem.

Letní typ

Od jarního k letnímu typu je jen krůček. Pleť je světlá, ale opaluje se poměrně dobře. Vlasy také světlé, ale spíše v barvě medu nebo slámy. Ženy působí rozhodnějším dojmem, ne jako bezbranné křehotinky. Léto se svým ostrým slunečním svitem dává barvám bledý nádech. 

Šperky ve vintage stylu, matné, s texturou či studeným odstínem

Podle tohoto klíče se řídíme při výběru náušnic. Slušet nám budou šperky studené, s růžovým či modravým nádechem. Dobře budou vypadat také šperky ve vintage stylu, šperky bez vysokého lesku, matné nebo s texturou.

Podzimní typ

Podzimní příroda. Co si představíme? Nádherně zbarvené stromy. Zralé ovoce sytých barev. Kaštany a dávnou vzpomínku. Přesně takové jsou ženy podzimního typu.

Šperky s kůží a kameny, kožené náramky. Nebo lechtivé šperky? 😉

Kůže žen podzimního typu má teplý nádech – zlatožlutý, broskvový nebo do béžova. Nemusí se opalovat dobře, tvoří se pihy, které jsou ale v tmavším teplém odstínu. U vlasů je důležitá barva červená. Nepředstavujme si hned ohnivé vlasy. Jde spíš o pocit nebo odlesk. Od zrzavé po kaštanově hnědou.

Podzimnímu typu sluší vše, co evokuje přírodní materiál – dřevo, kámen, kůže, bronz, jantar nebo třeba peří. Pokud si najdete v značkovém náramku z kůže zálibu, mrkněte na celou kolekci Tamaris.

Okázalé šperky a soupravy

Dodejte si odvahy a noste výrazné šperky. Podpoří váš expresivní vzhled. Nakonec, právě o to jde, býti mezi všemi vidět.

Pro výjimečné příležitosti se skvěle hodí okázalý zlatý šperk, nebo ještě lépe souprava ocelových šperků z jedné kolekce – náušnice, náhrdelník i prsten.

Zimní typ

Vsaďte na výrazné náhrdelníky a náušnice – studené odstíny

Synonymem zimního typu ženy je Sněhurka. Kráska ve studených barvách. Havraní vlasy, hluboké modré oči, celkově nepřehlédnutelný vzhled.

Zimní typ má i svou teplou formu. Olivová pleť, vlasy mohou být hnědé i černé, ale bez červeného nádechu. Náušnice i další šperky volíme výrazné a ve studených odstínech. Drobné či jemné náušnice by zanikly. Teplé odstíny by zase neladily.

Lesklé šperky s krystaly, výrazná chirurgická ocel

Krystaly. Lesk. Extravagance. Brilianty, diamanty, krystaly a zirkony. Nemusíte dlouze přemítat o tom, jestli se k vám budou tyhle náušnice, náhrdelníky či prsteny hodit. Budou. Pro ženu zimního typu jsou jako stvořené.

Vyhraďte si chvilku na přemítání o tom, který barevný typ je ten váš. Ladění šperků, ale samozřejmě i líčení a oblečení s vaším barevným typem se rozhodně vyplatí. Barevný typ zůstává celý život stejný. Orientace podle tohoto klíče vám pomůže vybrat takový šperk, s kterým se budete cítit nejlépe. Ať už je podle poslední módy nebo máte chuť na nadčasovou klasiku.

  • Využiju poradce při výběru náušnic také podle tvaru obličeje.
  • Zajímají mě také náušnice podle typu zapínání.
  • Chci poradit, jak vybrat správný šperk pro ženu.
  • Už vím, jak vybrat správnou velikost prstenu na internetu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post