Ano, piercingy najdete přece vždy V – v pupíku, v uchu, v nose, v jazyku, ve rtu, v bradavce či jinde, pokud nejde o fejky, tedy falešné piercingy. Již z překladu slova piercing jde totiž hlavně o propíchnutí.
Výběr správného piercingu
Každý, kdo si vybírá piercingy, se zabývá nejprve otázkou, kterou partii těla zkrášlit. Poté hraje roli barva, cena a tvar piercingu samotného. Je ale nutné přihlédnout také k jeho materiálu, který může mít zásadní vliv na to, zda ho Vaše tělo přijme bez reakce a budete jej nosit naprosto bez problémů.
Materiál piercingu
Protože piercing vždy prochází určitou partií těla svého majitele, dbejte na nejvyšší kvalitu materiálu. Jinak se budete zbytečně trápit otázkami, proč se místo vpichu nehojí a proč to hnisá. Ačkoli se dočtete, že titan jako materiál piercingu je lehounký a naprosto v pohodě, může se stát, že zrovna ten vyvolá nežádoucí reakci. Stříbro zase, a to i naše kvalitní, ověřené puncovním úřadem, vypadá velmi elegantně, zato vyžaduje důkladnou péči.
Chcete-li mít jistotu, běžte do chirurgické oceli typu 316L, která většinou nezklame. Ne nadarmo se jí totiž říká chirurgická (používá se v chirurgii), je tedy vyráběná právě pro styk s lidským tělem, je antialergenní, pevná, nezčerná, má dlouhou životnost a je velmi odolná např. i vůči slinám. Pro ty, co jsou obzvláště citliví na jakýkoli kov, je ještě řešením bioplast, ideální materiál pro piercingy v jazyku, kde se může sliznice snadno podráždit. Za zmínku stojí ještě akrylát – pružný, lehký a šetrný materiál, který se často kombinuje s výše jmenovanými kovy.
Druhy piercingů
Piercing do ucha
Ano, tady v uchu to všechno s piercingy začalo. Dříve se dokonce ani mezi náušnicemi a piercingy příliš nerozlišovalo, jen přibýval jejich počet v uších. Až časem si ale piercingy vybudovaly své zvláštní postavení svým tvarem, velikostí a pozicí v těle. Dodnes by se ale dalo spekulovat nad tím, co považovat ještě za náušnici a co už za piercing nebo jestli byla dříve náušnice či propíchnutí.
Piercingy do ucha patří k naprosto nejoblíbenějšímu druhu piercingů a v naší nabídce objevíte vyloženě krásné stylové, kvalitní, značkové (Tribal), barevné a zároveň cenově velmi sympatické podkovy, tunely, plugy, činky, kroužky a další typy.
Piercingy do obočí
Piercingy do obočí se začaly nosit až v 70. a 80. letech 20. století díky popularitě rockových a punkových kapel. Do obočí se většinou vpichují banánky menších rozměrů. Ty větší patří spíše do pupíku. Oblíbené jsou také piercingy spirály či podkovy, ovšem zde se příliš meze ohledně tvaru a typu piercingu nekladou. Velikost se pohybuje kolem 1,2 mm, délka pak 6 až 8 mm.
Piercing do nosu
Piercingy do nosu získávají stále více na oblibě zejména u mladých dívek. Nejčastěji jde o piercingy chřípí, tzv. nostrily ze stříbra pro lehkost tohoto kovu, poté piercingy nosní přepážky, především kroužky z chirurgické oceli. Naprostou novinkou jsou piercingy u kořene nosu, ty ovšem pouze pro odvážnější. Nostrily rovné i zahnuté mají tloušťku od 0,8 do 1 mm, piercingy přepážky 1,6 až 9 mm, přičemž širší jsou samozřejmě výraznější.
Piercingy do pupíku
Druhý nejoblíbenější typ piercingů se ujal hlavně mezi dámami, které si umí vyhrát s různými tvary, barvami i motivy. Banánky z chirurgické oceli mají většinou tloušťku kolem 1,6 mm a slabší se ani nedoporučují. Na konce banánků se někdy dává zajímavé zdobení – kuličky nebo krystaly, které v létě na slunci doslova září. Některé piercingy do pupíku mají také visací dekoraci – různé druhy pohyblivých přívěsků.
Piercingy do bradavek a intimních míst
Piercingy do bradavek či jiných intimních míst se aplikují spíše než kvůli módě z důvodu sexuálních hrátek. Klasickým tvarem těchto piercingů jsou kroužky či speciální kroužky nebo pak podkovy, které se nosí i jako piercingy např. do nosu.
Piercingy do rtu, jazyka či brady
Všechny tyto piercingy se týkají úst. U piercingů do rtů si můžete zvolit, zda je umístit do horního či spodního rtu, u jazyka záleží na typu piercingu (činka do jazyka je také dobrá jako hračka) a tloušťce jazyka. Piercingy do jazyka mívají délku až 16 mm.
Piercingy do brady se vyrábějí jako tyčka zakončená na jedné straně plackou, na druhé kuličkou, hrotem či jinou ozdobou. Říká se jim labrety a vyrábějí se z chirurgické oceli a akrylátu. Pod značkou „bioflex“ si zajistíte rychlé hojení místa vpichu, rychlé zvykání si na piercing v bradě a navíc pružnost při jakémkoli pohybu s ním.