Náušnice pro obličej hranatého tvaru
Zkusme nakreslit pomyslnou linii kolem našeho obličeje. Obličej hranatého tvaru zařadíme podle obrysu čtverce nebo obdélníku. Oblast čela, čelistí a brady je zhruba stejně široká. Od ostatních typů se odlišuje prvkem jakoby rohů obličeje. Nenechte se však zmást, právě ženy a dívky s tímto typem obličeje vypadají hodně zajímavě.

Jak „obrousit“ náušnicemi hrany obličeje?

U hranatého typu obličeje se jednoduše zaměříme na to, jak zjemnit ostřejší rysy tváře a zbytečně nepodporovat dojem koutů a hran.

značkové náušnice z chirurgické oceli Tribal se zirkony

 Noste náušnice jemných, decentních tvarů:

 

 Lichotit vám budou obecně všechny náušnice s oblými křivkami.

Stříbrné náušnice s krystaly Swarovski elements ve tvaru kytky – kytičky

 

Nezaměňujme ale jemné náušnice za malé náušnice. Pouze pro ženy s drobným obličejem budou velké náušnice příliš dominantní. Naopak dámy s poměrově větším obličejem by si nemusely brát malinké, nenápadné náušnice. Malé náušnice zaniknou, což je škoda. Volte zkrátka přiměřenou velikost náušnic.

 

Pohodlí na 1. místě – i když jde o náušnice

Pokud vám jde hlavně o pohodlí, klidně vyberte menší náušnice, ale s neotřelým designem.

Náušnice z chirurgické oceli jemné, modré kuličky s leštěnými skvosty v podobě barevných kamínků   Náušnice z chirurgické oceli jemné, s kroužky a la Pandora   Bižuterie náušnice visací dlouhé, kulička s krystaly Swarovski elements

 

Hranatý obličej můžeme ještě dále rozlišit na čtvercový a obdélníkový.

Náušnice pro čtvercový obličej

U čtvercového obličeje se nebojte visacích náušnic. Dlouhé náušnice opticky prodlouží obličej. Klidně ať přesahují spodní linii vaší tváře. Naruší to kompaktní tvar vašeho obličeje, což vám možná trošku dělá starosti.

 

Dlouhé zlaté visací náušnice, oblé tvary, pro hranatý typ obličeje

 Opět dodržte pravidlo oblých křivek. Co třeba velké kruhy?  Málokterá žena si na ně troufne, ale věřte, že právě na vás  budou  vypadat perfektně.

Zlaté kruhové náušnice z chirurgické oceli – ocelové kruhy pozlacené se zirkony


Náušnice pro obdélníkový obličej

Obdélníkový obličej je protáhlý ve svislé ose. K tomu se přidává geometrický tvar tváře, a to může některým ženám dělat starosti. Ale zbytečně, vaše tvář je zajímavá. Využijte pravidla „on tě musí vidět“. Nebojte se nebýt šedou myškou.

Ideální pro váš tvar obličeje jsou výrazné náušnice s oblými křivkami. Krásně přidáte objem po stranách a také narušíte ostré obrysové linie. Vyzkoušejte například pozlacené srdíčkové náušnice z chirurgické oceli.

Náušnice s bohatým objemem vám budou lichotit – mrkněte na pozlacené ocelové kuličky.

 

A na co si dát pozor? Náušnice s ostrými tvary

Přísně geometrické, jako jsou čtvercové nebo trojúhelníkové náušnice. Navodily by nežádoucí efekt ostrých hran.

Dlouhé visací náušnice zlaté, chirurgická ocel, pozlacení, oblý tvar, velká slza, pro hranatý obličej Náušnice vločky, chirurgická ocel, pecky, pro hranatý obličej, obdélníkový a čtvercový, bez ostrých hran Náušnice z chirurgické oceli s krystalky Swarovski elements, pro hranatý typ obličeje

U obdélníkového tvaru obličeje pak nejsou dobrou volbou úzké, dlouhé náušnice. Vytvářejí dojem neúměrně protáhlého obličeje. Není to ale tak, že byste se nemohla ozdobit dlouhými visacími náušnicemi. Noste takové, které nesahají níž než ke spodní linii tváře a jsou širší, nikoli jen tenké a dlouhé. Např. pozlacené dlouhé visací ocelové náušnice ve tvaru velké kapky či slzy (viz obrázek 1 výše).

Možná si ráda pohrajete se svým vzhledem. Zimní čas k tomu přímo vybízí. Jestli se vám líbí náušnice hvězdičky nebo náušnice vločky (a není divu, vypadají opravdu roztomile – viz obrázek 2 výše), vybírejte ty se zaoblenými hranami.

Nebo zkuste hodně třpytivé náušnice. Uvidíte, svátečně vás to naladí mnohem lépe než úklid dlouho do noci. Náušnice s lesklými kamínky nebo krystalky Swarowski se budou krásně třpytit třeba ve vánočním čase, kdy je tma dlouhá a my si děláme radost spoustou světýlek. Osvědčeným tipem jsou např. polokruhy poseté krystaly – viz obrázek 3 výše.