contact@aurenis.cz

Přívěsky srdce

Srdce – dva zrcadlově stejné oblouky, které se k sobě vinou… Toť znamení lásky a hlubokých citů již po staletí ve dvou jednoduchých liniích, jež skrytě mohou být dvěma k sobě se vinoucími osobami. Srdce – nejdůležitější lidský orgán, sídlo citů. Profláknutý symbol lásky, který přežil tisíce let. Srdíčka zdobila fresky a vázy z 2. tisíciletí před naším letopočtem a zdobíme se jimi doposud, na cennostech, špercích i oděvech.

Srdce ve špercích

Srdce jako symbol lásky nemuselo dlouho čekat na to, aby se dostalo k drahým kovům, ozdobným předmětům a ženám. Ba naopak na špercích všeho druhu se zabydlelo jako jedno z prvních. Není divu, okouzlující ženy dostávaly dary se srdcem od svých mužských protějšků. Ti si tak získalali jejich přízeň a ideálně i jejich lásku.

Srdce se proto ryla do zlata, stříbra, dřeva, hlíny, kamkoli. Dnes si srdce ve špercích tykají i s chirurgickou ocelí. Srdce se dostala se na přívěsky, do náhrdelníků, náušnic, na náramky, do medailonků s fotkou či jménem, jednoduše všude tam, kde mohou krášlit lidské tělo a upomínat na nejhlubší lidský cit.

Nestárnoucí přívěsky srdce

Malé srdíčko v podobě dárku pro milovanou osobu se v první řadě spojovalo s milenci. Aby ne, začalo to přece u Adama a Evy. Prý se tehdy inspirovali listy břečťanu či fíkovníku, neznalí křivek skutečného srdce anatomického. Dárky od srdce se pak ale tradovaly z generace na generace a kromě lásky milenecké znamenaly srdcové přívěsky i lásku mateřskou, otcovskou, rodičovskou, prarodičovskou, obecně lásku k svému bližnímu.

Malé srdíčko, velké srdce nebo dvojitá srdíčka?

Přívěsek srdíčko se hodí jako dárek k narozeninámna Valentýna, výročí či jej můžete věnovat jen tak, jako pozornost kdykoli přes rok. Srdce mají různou velikost a gramáž, v oblibě jsou zejména přívěsky ze stříbra a chirurgické oceli. Mezi ocelovými přívěsky srdce najdete i přívěsky pro dva – značkový přívěsek srdce Tribal pro páry. Nosí ho oba dva jako náhrdelník, každému partnerovi je určena jen jedna část srdce na znamení, že k sobě oba dva patří. Malá srdíčka oceníte zase jako dárky pro děti.

Atypické srdce

Mezi našimi šperky najdete také dvojitá srdíčka se zirkony a zajímavým zdobením nebo přívěsek s dvojím významem. Takový dvojvýznam skrývá v sobě například přívěsek srdíčko v zámku Tribal z chirurgické oceli. Může znamenat srdce na zámek, k němuž má přístup pouze osoba vlastnící klíč, nebo poklad lásky samotný ukrytý pod zámkem, anebo tajnou lásku. Dvojitá srdíčka nebo krásné barevné srdce z krystalu Swarovski najdete také mezi stříbrnými přívěsky srdce.

Nechte lásku promlouvat srdcem!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post

Štrasové šperkyŠtrasové šperky

Potřebujete originální a výrazné šperky na ples, svatbu či jinou společenskou událost? Chcete vypadat dobře a neutratit moc peněz? Pak je tu řešení pod názvem štrasové šperky nebo rovnou štrasová