contact@aurenis.cz

Správné měření piercingů

Konečně se uráčilo sluníčko pořádně hřát a můžeme tak odhalit většinu našeho těla. S tím jde ruku v ruce touha přikrášlit se tradičními i méně tradičními ozdobami. Pokud patříte k těm, kdo propadli piercingu, nebo o něm začínáte pro letošní sezónu uvažovat, je tento článek přesně pro vás.

Letošní žhavý trend

Piercing je natolik oblíbený, že jej už naleznete v mnoha různých provedeních. Dnes už není neobvyklé mít propíchnutých a ozdobených i několik partií těla najednou. Ideálním materiálem pro volbu piercingu je chirurgická ocel. Tento extravagantní druh šperku je pak nejenom hypoalergenní, ale i vysoce odolný proti různým vlivům. Piercingové ozdoby jsou stále velice in, většinou se jen objeví nějaký nový trend. A letos nemůžete být více trendy s ničím jiným než s piercingem zdobeným krystaly Swarovski. Máme pro vás připravenou dechberoucí třpytivou kolekci piercingů.

Jak ale správně piercing změřit?

Abyste svůj vysněný kousek mohla bez problémů nosit, je důležité zvážit vhodnou velikost. Podívejte se na přehledné shrnutí, jaké velikosti piercingu použít na různá místa na těle. Dále pro vás máme pár základních tipů měření u nejčastějších druhů piercingu.

Piercing zvaný činka

Nejdůležitější u piercingu činky je délka od kuličky ke kuličce. Různé délky piercingu se používají na různá místa na těle.

  • Činky o délce 8–12 mm jsou celkem univerzální. Tyto menší piercingy můžete použít na bradavku, ucho, nos, intimní místa i na špičku jazyka.
  • Piercingy typu činka o délce 14–22 mm se nejčastěji používají do ucha, na intimní místa nebo do středu jazyka.
  • Činky o délce 22 mm se používají například do ucha (tzv. piercing industriál) a na intimní místa.
  • Samozřejmě je důležité zvážit i tloušťku tyčinky mezi kuličkama u každého piercingu.

Banánek

U piercingu typu banánku se měří vnitřní délka od kuličky ke kuličce, neméně důležitým parametrem je ale velikost a tvar koncovek banánku. Podle koncovek se pak vybírá umístění piercingu na těle.

  • Použití stejných velikostí koncovek 8–12 mm: nejčastěji do ucha, kolem oka, na intimní místa nebo do nosu.
  • Použití dvou rozdílných koncovek 8–12 mm: většinou do pupíku (nejčastěji velikost kuliček 8 + 4 mm), do ucha.

Piercing s názvem labreta

Délku tohoto typu piercingu měříme od koncovky až po placatý výstupek. Jedná se o vnitřní délku.

  • Nejčastěji se vyskytuje v délce 6–12 mm a používá se hlavně v okolí rtů a brady

Podkova, kroužek, spirála

 Zde měříme tloušťku a vnitřní průměr.

  • Tyto druhy piercingu jsou použitelné ve všech velikostech do ucha, na intimní místa, do obočí a v okolí očí, také do rtu. Tyto piercingy se také velmi často kombinují s jinými piercingy (například s činkami).

Tunel, Plug

U piercingů tunelů či plugů měříme vždy vnitřní průměr.

  • Používají se hlavně do ucha.

Pokud už jste si svůj ideální piercing pořídili, nezapomínejte také na hygienické minimum. Čas od času je důležité piercing také vyčistit. Jestliže máte piercing z chirurgické oceli, můžete jej očistit mýdlovou vodou. V případě, že je piercing osázený kamínky, raději jen vydezinfikujte tu část, kterou prostrkáváte otvorem v kůži, nějakým lihem nebo třeba Alpou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post