contact@aurenis.cz

Štrasové šperky

Potřebujete originální a výrazné šperky na ples, svatbu či jinou společenskou událost? Chcete vypadat dobře a neutratit moc peněz? Pak je tu řešení pod názvem štrasové šperky nebo rovnou štrasová bižuterie. Lze si ji levně pořídit a mít tak na každou akci jiný šperk.

Co to znamená „štrasové šperky“?

Jednoduše krásné bohatě zdobené šperky, které pořídíte velmi levně, protože jsou většinou imitací šperků drahých. Štras bylo označení pro broušené olovnaté sklo, třpytem i leskem blížící se drahým kamenům, které se používalo na bižuterii. Prvním klenotníkem z Alsaska, který v 18. století vynalezl tuto napodobeninu vysoké kvality, byl G. F. Strass, odtud tedy název „štrasový“. Pomocí různých prvků, solí či oxidů kovů dokázal ve skle vylepšit lom světla, měnit barvy a také zvýšit lesk podkladové fólie pod kameny. Vysloužil si tak titul krále zlatníků.

Štrasová bižuterie vede

Aby se laciné broušené krystaly ze skla zbytečně na špercích neprodražily, zasazovaly se především do bižuterie, tedy také do levnější imitace drahých kovů, jako je a vždy bylo zlato a stříbro. Dnes se s štrasem setkáváme také na ocelových špercích, které svou charakteristikou v mnohém drahé kovy předčí (nikoli ve všem!) a zdatně jim už i konkurují – viz výhody a nevýhody šperků z chirurgické oceli.

Obrovskou výhodou štrasové bižuterie je její zdobnost a pořizovací cena! Skvěle poslouží i jednorázově, hodí se jako unikátní šperky na svatbu, ples, večírek, narozeniny či jinou oslavu. Mezi štrasovou bižuterií samozřejmě najdete i méně slavnostní kousky, a to decetně zdobené štrasové náušnice, náramky a náhrdelníky do práce či na jednání.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post