contact@aurenis.cz

Světový den vody – s jakými náušnicemi a náramky do sprchy?

Světový den vody připadá vždy na 22. březen a každoročně má také své nosné téma (např. letos je tématem odpadní voda). Smyslem tohoto dne je připomenout, jak důležitá je voda pro život. Na spoustě míst světa je totiž fatální nedostatek vody. Bohužel tím není myšleno, že lidé v některých místech mají malé bojlery a nemohou se koupat tak často, jak by chtěli. Někde se lidem nedostává ani pitné vody. Iniciátoři Světového dne vody tak chtějí upozornit na fakt, že bychom se při jejím užívání vždy měli zamyslet a nepřehánět to.

Voda neznamená jen život…

Voda je však nejen nezbytným zdrojem života, ale i radosti. Ať už jde o dovádění v bazénu, nebo o relaxační koupel. Samozřejmě bychom nikdy neměli vodou plýtvat, ale s rozumem si ji užít můžeme.

Moderní žena je zvyklá sprchovat se minimálně jednou denně. No a moderní žena je také zvyklá být ozdobená nějakým šperkem téměř při každé příležitosti. Ale aby bylo jasno, když je muž zvyklý nosit náramek, také ho nerad dává z ruky pryč.

Jakým šperkům sprcha neublíží?

Tak zde vám jednoznačně doporučíme šperky z chirurgické oceli. Chirurgická ocel je kov odolný téměř vůči všemu a voda není výjimkou. Podrobnosti o skvělých vlastnostech šperků z chirurgické oceli se dočtete v naší poradně.

Stříbrný šperk se vám ve vodě samozřejmě také nerozpustí, nicméně stříbro má tendenci po častějším kontaktu s vodou černat. Většina šperků z bižuterie si s vodou také nerozumí. Zato chirurgická ocel je ve vodě jako na suchu – bez jakékoli újmy.

Večerní nebo ranní sprcha vašim šperkům z chirurgické oceli škodu neudělá. Nemusíte myslet na sundávání náušnic nebo jemnějších šperků z oceli ani ve sprše v posilovně. Rovněž společná sprcha či koupel s partnerem získá jiný rozměr, když budete oděná do šperků z chirurgické oceli. Proč nemít glanc i při těch zdánlivě nejobyčejnějších činnostech?

Opatrné buďte pouze v případě, že máte ocelový náramek nebo ocelové náušnice pozlacené. Pozlacené ocelové šperky jsou náchylnější, zlatý nános se může při opakovaném styku s vodou poškodit. Zlatá vrstva je tenká a pozlacení je jak jinak než ze zlata, tedy z jiného materiálu s jinými vlastnostmi.

Nesundávejte náramky či náušnice ani při běžné hygieně

Chirurgická ocel je praktická i při mytí rukou. Prsten či náramek nošený nízko na zápěstí už nikdy nebudou překážkou. Časté mytí rukou šperkům obvykle neprospívá, proto je prsten z chirurgické oceli výbornou volbou na každý den. A pokud si potřebujete před ranní úpravou navlhčit vlasy, tak náušnice z chirurgické oceli si sundávat nemusíte!

No a jestli máte v plánu „slavit“ Světový den vody někde u moře, inspirujte se šperky vhodnými k vodě. Nebo si počkejte na teplou vodu v našich končinách. Šperky z chirurgické oceli vás nezklamou v žádném vodním světě.

A jak to máte vy? Do sprchy se šperky, nebo bez?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post