contact@aurenis.cz

Z pláže zpět do kanceláře

Moře nás vždy svádí k marnivosti v podobě šperků všech tvarů a velikostí. Po návratu se často uchýlíme zpět k jednomu oblíbenému šperku pro celoroční nošení, což je velká škoda.

Dovolená ve vlnách extravagance

Na dovolené jsme mohly nosit velmi výrazné šperky, které perfektně doplňovaly letní mini- i maxišaty a parea. Nápadné až reflexní laky na nehty ještě podtrhly veškerou zdobnost. Dovolená je vždycky čas relaxace a nabírání sil, dalším faktorem je i využití extravagantních šperků, na které bychom si možná ani jinde než u moře netroufly. Uvolněná dovolenková atmosféra a svěží mořský vzduch snesou vše, po návratu do kanceláře je potřeba začít nad výběrem doplňků trochu přemýšlet.

Návrat do kanceláře neznamená nudné šperky

V kanceláři je sice většinou nutné umírněnější ozdobení, nicméně pořád máme po dovolené neskonalou výhodu, a to je opálení. Můžete tedy využít zářivé šperky, které u bledé pokožky občas nevyniknou, ale s opálenou pokožkou budete naprosté hvězdy. Kancelářské prostředí nemusí nutně znamenat výzdobu à la šedá myš. Jsme ženy, což znamená, že chceme vyniknout vždy a všude.

K opálené pokožce bude perfektně ladit šperk z oceli i ze stříbra a nejvíce v celém roce vyniknou krásné šperky se zirkony či krystaly Swarovski. Velikost a typ šperků s krystaly stačí jen přizpůsobit právě té vaší firemní kultuře.

Obecně se dá říci, že lépe se hodí šperky z chirurgické oceli nebo ze stříbra než z bižuterie, ale záleží hlavně na konkrétním šperku. Občas je nutné zvážit volbu šperků také vzhledem k věku. Podle nás není důvod volit za každou cenu usedlé doplňky v žádném věku, nicméně za určitých okolností bychom výběr šperků měly přizpůsobit pracovnímu prostředí. Zejména ve formálnějším prostředí nejsou „diblíkovské“ šperky na zralých ženách příliš akceptovány. Ve formálním prostředí uplatníte decentní náušnice, řetízky nebo jemný náhrdelník.

Pokud pracujete v kanceláři firmy, která se pyšní značně neformální kulturou, a tudíž i neformálním tzv. dress codem, můžete fantazii popustit uzdu. Využijte tedy benefity pro vaši krásu, které různé doplňky přinášejí. Skvěle budou vypadat výraznější náušnice z bižuterie, oceli i stříbra, masivní náhrdelníky a prsteny, úžasně se zvýrazníte také pomocí různých náramků.

Nabízíme pár nápadů, jak doplnit outfit do formálního i neformálního kancelářského prostředí.


Formální kancelářské prostředí vyžadující tzv. strict dress code

(např. právničky, top manažerky, ředitelky významných institucí apod.)

Náušnice by měly být co nejmenší, hodí se kuličky a pecky, oživení docílíte zirkonem či perlou. Na krk zvolte maximálně tenký řetízek, a to buď bez ozdoby, nebo s decentním přívěskem ve tvaru kuličky nebo s perlou. Na ruku se hodí jemné řetízkové náramky. Prstýnek volte rovněž minimalistický, může být s kamínkem nebo něžnější ozdobou.

Z naší nabídky se můžete inspirovat například ocelovými náušnicemi s perletí, stříbrným náramkem se zirkony a stříbrným řetízkem s čtvercovými články:

Formální kancelářské prostředí s lehce volnějšími pravidly oblékání – tzv. business casual

(např. úřednice, kancelářské zaměstnankyně menších firem apod.)

V tomto prostředí už není nutné nosit co nejméně nápadné šperky, zcela postačí, když nebudou extrémně výrazné. Můžete mít visací náušnice, řetízky i s nápadnějšími přívěsky nebo jemnější náhrdelníky. I vaši ruku může zdobit o něco propracovanější náramek.

Jedna z možných variant se může skládat z ocelových visacích náušnic, ocelového náramku s krystalky zirkonu a z ocelového náhrdelníku s přívěskem ve tvaru kruhu:

Neformální kancelářské prostředí – tzv. casual dress code

(pokyny k oblékání určuje zaměstnavatel dle profese, často mohou zaměstnanci nosit i džíny a tričko)

Co se šperků týká, tak v tomto pracovním prostředí vás nebudou svazovat přísná pravidla oblékání a zdobení, měly byste toho tedy patřičně využít. Alespoň občas si tak vezměte do práce nějaký nepřehlédnutelný šperk – výrazný náhrdelník, masivní prsten nebo svůdný náramek. Rozhodně by neměly chybět zajímavé náušnice. Zkuste třeba pozlacený kov, který k opálené pokožce vypadá rovněž báječně. 

Kombinací by se našlo nespočet, ukážeme vám tedy tipy na výrazný šperk ve třech kategoriích (výrazný šperk by většinou měl být jeden, maximálně dva, když si tedy něco nápadného vyberete, další doplňky volte jemnější):

A co pro pány?

Víceméně podobné zásady platí i u pánského stylingu do kanceláře. Ve striktně formálním prostředí mohou muži využít jako ozdobu manžetové knoflíčky a z dalších šperků spíše jen hodinky a snubní prsten. V méně formálním prostředí je možné využít doplňků v podobě pánských náramků a řetízků.

Snažte se být každý den ještě krásnější, práce není důvodem, abyste se vzdala šperků – stačí jen správně zvolit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post